INWIRO s.r.o.

INWIRO s.r.o.

INWIRO s.r.o.

Společnost Inwiro s.r.o. se dlouhodobě zabývá nedestruktivním testováním a strojní výrobou o vysoké přesnosti obrábění.

Historie a budoucnost

Společnost INWIRO s. r. o. byla založená v roce 2010 a staví na mnohaletých zkušenostech svých zaměstnanců. Zakladatelem je Ing. Lukáš Slivečka, syn pana Mgr. Petra Slivečky, který má více než 30 let zkušeností v oblasti zaměřené na nedestruktivní kontroly. Petr Slivečka pracoval jako vedoucí akreditované zkušebny ocelových lan ve Vědecko-výzkumném uhelném ústavu v Ostravě-Radvanicích (akreditovaná zkušební laboratoř č. 1025) a následně v Technických laboratořích Opava (akreditovaná zkušební laboratoř č. 1322). Lukáš Slivečka svého otce v těchto institucích profesně následoval. Společně potom pracovali ve společnosti TÜV SÜD s. r. o. jako externí pracovníci. Pan Petr Slivečka nyní působí ve firmě svého syna jako konzultant.

Společnost INWIRO vznikla v důsledku potřeby inovací a zkvalitnění služeb v oblasti nedestruktivních kontrol. Firma působí po celé České republice a v dalších zemích Evropské Unie i mimo ni - za zmínku stojí například pravidelné kontroly lanové dráhy na řeckém ostrově Santorini, kde společnost navázala dlouhodobou spolupráci.

Důležitým milníkem v historii společnosti INWIRO je rok 2013, kdy rozšířila své portfolio činností o strojní výrobu s vysokou přesností obrábění. Strojní výroba se tak stala neoddělitelnou součástí firmy stejně jako nedestruktivní kontroly.

Kooperace těchto dvou činností umožňuje jejich vzájemné doplňování. Při strojním obrábění může být kontrolována kvalita vstupních materiálů i výsledných výrobků, jež zajistí absenci skrytých vad. Naopak sekce nedestruktivních zkoušek využívá strojní obrábění při modifikaci a modernizaci měřících systémů v rámci vývoje a zavádění inovací. Společnost díky tomuto propojení nabízí komplexní nabídku služeb.
Jedním z hlavních cílů společnosti je trvalá spokojenost našich zákazníků s vysokou kvalitou nedestruktivních kontrol i s přesností a spolehlivostí strojní výroby. Pozitivní zkušenost dlouhodobých zákazníků je nejlepší referencí.

U divize nedestruktivního testování stojí za zmínku především tyto realizace:

  • Jeřábové lana v reaktorových místnostech JE Dukovany a Temelín
  • Těžní, vyrovnávací a vodící lana v rámci OKD, dolu Centrum, uranových dolů a dolu na lupek
  • Lana vrátků na přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně a elektrárně Lipno
  • Dopravní lano LD na Santorini (Řecko) a LD v Erzurum (Turecko)
  • Posouzení konstrukčních lan a dalších konstrukčních prvků střechy krasobruslařské haly v Brně

U divize strojní výroby si můžete prohlédnout některé z realizovaných zakázek přímo v naší fotogalerii. Řada ze společností již využila našich služeb především při kusové a malosériové výrobě a při tvorbě samotných prototypů. Aktuálně je hojně využíváno naše oddělení projekční činnosti. Zákazníci také velmi oceňují naše komplexní realizace na klíč.

 

 

Jste zde: